Zawisza Bydgoszcz - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Sms Łódź-Zawisza Bydgoszcz 1:0
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

pon.

Ktore miejsce Zawisza II Bydgoszcz zajmie w lidze?

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: WeglusWks, 2011-11-13 17:38

Czas na podsumowanie połowy sezonu

Nowy sezon zaczął się od zmiany trenera Łukasza Jankowskiego który był naszym tymczasowym trenerem zastąpił Robert Tomczak.Kilka lat temu trener Tomczak zakończył przygodę jako piłkarz, kończąc kariere w Zawiszy. Występował na pozycji środkowego obrońcy i między innymi jako piłkarz wywalczył upragniony awans Zawiszy do II ligi zachodniej.

Sezon zaczął się dla nas wyjazdem na obóz przygotowawczy do Margonina gdzie rozegraliśmy kilka sparingów mających na celu pokazanie swoich umiejętności nowemu trenerowi.Przed obozem do zespołu dołączył  również nowy zawodnik Mateusz Mazalon z Gwiazdy Bydgoszcz.

Z naszego zespołu również spora liczba zawodników gra w kadrze województwa a efektem ich gry byly już powołania na kadrę Polski .

Rozpoczął się sezon ligowy. Trafiliśmy do ligi juniorów starszych, czyli graliśmy przeciw drużynom złożonym z roczników 93 i 94.Pierwszy mecz ligowy zakończył się naszą przegraną 3:2 w Łabiszynie z tamtejszą Notecią ,potem były wygrane z Chwaliszewem oraz Nakłem ,ale w 4 kolejce doznaliśmy drugiej, zarazem ostatniej porażki w rundzie jesiennej.Tak więc przez siedem ostatnich kolejek jesteśmy zespołem niepokonanym .Na półmetku sezonu jesteśmy najskuteczniejszym zespołem pod względem bramek 55 strzelonych 12 straconych.Może martwić strata dwunastu bramek ale zespoł cały czas pracuje nad lepszą grą defensywną.Napewno też niektóre wyniki pokazują siłę naszego zespołu takie jak m.in wygrana z drużyną z Nakła 4;2 chodź do przerwy przegrywalismy 0:2 czy też wygrana z Szubinianką 4:0 chodź drużyna z Szubina przyjechała do nas jako lider tabeli.Były też nieszczęśliwe porażki takie jak przegrana z Serockiem 2:1 po dramatycznym spotkaniu.Łącznie w lidze zagraliśmy 6 spotkań na wyjeździe i 5 przed własną publicznością wliczając w to walkowera z Orłem Kcynia.Warto dodać ,że przez wszystkie dotychczasowe mecze nie gralismy w optymalnym składzie ,bowiem albo zawodnicy byli kontuzjowani albo zawodnicy byli wspierać roczniki starsze.

Najwięcej bramek na półmetku sezonu zdobyli:Dawid Tomczak (15),Maciej Tajs (9) oraz Artur Olszanowski(7).

Tak więc przez kilka miesięcy czeka nas teraz przerwa w rozgrywkach ligowych .Być może nas zespół zagra kilka meczy sparingowych z drużynami z wyższej półki niż zespoły z ligi .Czas pokaże.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Pogoda

Juniorzy » Wojewódzka Liga Juniorów